Złap muchę!

           Bardzo prosta zabawa – potrzebna jest tylko łapka na muchy, rzepy i wydrukowane, zalaminowane obrazki. Całą łapkę wyklejamy rzepami – wtedy łatwiej jest dziecku trafić w muchę (na której przyklejony jest tylko jeden mały rzep). Zabawa jest łatwa i przyjemna, ponieważ jeśli tylko dziecku uda się trafić w obrazek,  rzep do rzepa na pewno się przyklei i będzie szybki efekt.
       Zabawa, która daje szybki efekt działania dziecka, rozwija myślenie przyczynowo – skutkowe, poczucie sprawstwa i jest dobrym narzędziem wydłużania czasu koncentracji na danej aktywności. Małe dziecko, jeśli nie widzi szybkiego rezultatu swoich działań, szybko z nich rezygnuje, dlatego ważne, by aktywności były krótkie i powtarzalne.

           Przy okazji w czasie takiej zabawy rozwijamy koordynację oko – ręka (dziecko musi trafić w obrazek), małą motorykę (dziecko rozwija sprawność ręki chwytając, trzymając i machając łapką) i zdolności manipulacyjne (odrywanie przyklejonych do siebie rzepek jest dobrym ćwiczeniem sprawności palców).

Polecam, bardzo! : )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *